Njoftime

May
07

Informim mbi Simpoziumin ​”Mediterranean Symposium on Health Promotion II”

  Me rastin e zhvillimit të Simpoziumit ​”Mediterranean Symposium on Health Promotion II” që organizohet nga Universiteti i Girona-s, në Spanjë, në datat 3 – 5 Qershor 2015, Universiteti i Mjekësisë, Tiranë (UMT) informon kërkuesit shkencor se mund të dërgojnë abstaktet e tyre deri më datë 10 Maj për të marrë pjesë në këtë aktivitet shkencor ndërkombëtar. Simpoziumi […]

By admin | Njoftime
DETAIL
Apr
30

KURSI MBI NEUROSHKENCAT NË UNIVERSITETIN E MJEKËSISË, TIRANË

  Universiteti i Mjekësisë, Tiranë (UMT) në bashkëpunim me International Brain Research Organization (IBRA) organizon “Kursin mbi Neuroshkencat”. Kursi i trajnimit zhvillohet në datat 4-12 Maj 2015, pranë Qendrës së Telemjekësisë në Tiranë. IBRO është një shoqatë e Organizatave Ndërkombëtare të Neuroshkencës e krijuar me qëllim për të promovuar dhe për të mbështetur trajnimet dhe […]

By admin | Njoftime
DETAIL
Apr
27

CEREMONIA E NDARJES SË ÇMIMEVE TË KAMPIONATIT STUDENTOR TË FUTBOLLIT DHE VOLEJBOLLIT NË UNIVERSITETIN E MJEKËSISË, TIRANË

Ditën e premte, më datë 24 Prill, në ambjentet e Rektoratit të Universitetit të Mjekësisë, Tiranë u zhvillua Ceremonia e ndarjes së çmimeve të para dhe medaljeve të Kampionateve Studentore të Futbollit dhe Volejbollit, të organizuar në Universitetin e Mjekësisë, Tiranë. Të pranishëm në këtë ceremoni ishin Rektori i Universitetit të Mjekësisë, Tiranë Prof. Dr. […]

By admin | Njoftime
DETAIL
Apr
25

NJOFTIM PËR SHTYP

    Në kuadër të nismës së Shoqatës së Universiteteve Evropiane (EUA), e cila i drejtohet të gjithë universiteteve evropiane për t’u solidarizuar në ndihmë të viktimave të sulmit makabër në Universitetin Garissa në Kenia, ku humbën jetën 147 studentë të pafajshëm, Universiteti i Mjekësisë, Tiranë shpreh mbështetjen maksimale dhe solidarizimin e tij duke dënuar […]

By admin | Njoftime
DETAIL
Page 65 of 81« First...102030...6364656667...7080...Last »