NJOFTIM MBI MUNDËSINË E PJESËMARRJES NË AKTIVITETIN EMSOC 2016

Universiteti i Mjekësisë, Tiranë informon studentët e interesuar mbi mundësinë e pjesëmarrjes në aktivitetin EMSOC 2016 që organizohet nga Shoqata Evropiane e Orkestrës dhe korit të studentëve të mjekësisë (European medical students’ orchestra and choir (EMSOC)), në datat 21 – 31 Korrik, në Pragë, Republika e Çekisë. Për çdo vit rreth 100 studentë të mjekësisë dhe mjekë të rinj, të cilët ndajnë pasionin për muzikën, takohen në një qytet të ndryshëm evropian dhe krijojnë një orkestër simfonike dhe një kor, e cila, nën drejtimin e një dirigjentëve lokal, kryen dy koncerte bamirësie në ditët e parashikuara.

Patronazhi për organizimit e këtij aktiviteti  është dhënë nga Rektori i Universitetit Charles në Pragë, Prof. MUDr. Tomáš Zima, Dekani i Fakultetit të 3-të Mjekësisë të Universitetit Charles, Prof. MUDr. Michal Andel dhe nga Ministri i Shëndetësisë e Republikës Çeke, MUDr. Svatopluk Němeček.

Për informacione të mëtejshme, mund të konsultoni websitin zyrtar të aktivitetit në linkun e mëposhtëm:

Publikuar më 16.02.2016