RREGULLORJA DHE URDHËRI PËR ZGJEDHJET E AUTORITETEVE DHE ORGANEVE DREJTUESE

Universiteti i Mjekësisë, Tiranë informon mbi Rregulloren e Zgjedhjeve për Autoritetet dhe Organet Drejtuese të miratuar nga Ministria e Arsimit dhe Sportit Nr. 2459/1 Prot., datë 15.03.2016 “Rregullore për organizimin e zgjedhjeve të para për Autoritetet dhe Organet Drejtuese në Institucionet Publike të Arsimit të Lartë në Republikën e Shqipërisëdhe Urdhrin e Ministrisë së Arsimit dhe Sportit Nr. 110, me Nr. 2459 Prot., datë 15.03.2016 “Fillimin e procesit zgjedhor dhe datën e zhvillimit të zgjedhjeve për Autoritetet dhe Organet Drejtuese në Institucionet Publike të Arsimit të Lartë në Republikën e Shqipërisë”.

Për informacione të mëtejshme, mund të konsultoni Rregulloren e Zgjedhjeve dhe Urdhrin Nr. 110 në linkun e mëposhtëm:

Publikuar më 17.03.2016