SHPËRNDARJE E KUOTAVE TË PRANIMIT NË PROGRAMET E STUDIMIT “MASTER I SHKENCAVE” DHE “MASTER PROFESIONAL” PËR KANDIDATËT NGA TROJET SHQIPTARE

Në vijim të procedurës së pranimit për studentët nga trojet shqiptare që kanë aplikuar në programet e studimit të ciklit të dytë “Master i Shkencave” dhe “Master Profesional” në Universitetin e Mjekësisë, Tiranë për vitin akademik 2014 -2015, informohen kandidatët mbi Urdhërin Nr. 493, dt. 29.12.2014 të Ministrisë së Arsimit dhe Sportit Shpërndarje e kuotave të pranimit programet e studimit të ciklit të dytë “Master profesional” dhe “Master i shkencave” / “Master i arteve të bukura”, me kohë të plotë, për kandidatët nga Republika e Kosovës, si dhe kandidatët shqiptarë nga Maqedonia, Mali i ZI, Presheva, Bujanovci dhe Medvegjanë Institucionet e Arsimit të Lartë, për vitin akademik 2014-2015″.

Regjistrimet e kandidatëve bëhen në bazë të kuotave të caktuara pranë Sekretarive Mësimore të Universitetit të Mjekësisë, Tiranë brenda datës 09.01.2015.

Për informacione të mëtejshme mbi numrin e kuotave, lutemi të konsultoni udhëzimin e mëposhtëm:

REKTORATI

Përditësimi i fundit: 05.01.2015