Shkolla Verore Vascern, Paris, Francë 2025

VASCERN është Rrjeti Evropian i Referencës (ERN) që synon të përmirësojë dhe homogjenizojë kujdesin e pacientëve me sëmundje të rralla vaskulare multisistemike në të gjithë Evropën.

Shkolla Verore është një aktivitet edukativ i organizuar nga VASCERN për të njohur mjekët e rinj me sëmundjet e rralla vaskulare dhe për të siguruar që objektivat t’i përcillen brezit të ardhshëm të profesionistëve të kujdesit shëndetësor.

Shkolla Verore Vascern, Paris financohet pjesërisht nga Programi Intensiv i Përzier ERASMUS+ (BIP), duke ndjekur një format hibrid që kombinon një lëvizshmëri fizike afatshkurtër jashtë vendit me një komponent të detyrueshëm virtual.

Kush mund të marrë pjesë?

• Studentët e mjekësisë (me diploma universitare, master, doktoraturë)
  • Specializantët dhe studiuesit postdoktoralë
  • Të regjistruarit në universitete në shtetet anëtare të BE-së ose vende të treta të lidhura me programin ERASMUS+

Moduli Online: Shkurt – Maj 2025