Njoftim për zhvillim aktiviteti

Në zbatim të VKM nr. 440, datë 17.05.2017 “Për përcaktimin e standardeve, të kritereve dhe procedurave të akreditimit të ofruesve të aktiviteteve të edukimit në vazhdim për profesionistët e shëndetësisë”, ju informojmë sa më poshtë lidhur me aktivitetin e edukimit në vazhdim akredituar nga Qendra e Zhvillimit Profesional me temë:

“Tirana microneurosurgery hand-on course

Aktiviteti i ofruar nga Shërbimi i Neurokirurgjisë, Tiranë, do të mbahet më 27-28 Tetor 2024, pranë Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, Tiranë deri në 50 pjesëmarrës, me 6 kredite të miratuara ditën e parë dhe 6 kredite të miratuara ditën e dytë, pra me 12 kredite të miratuara në total.

Aktiviteti ofrohet për specialitete si neurokirurgë, kirurgë plastik-konstruktivë, kirurgë maksiolo-facial, okulistë.

Person kontaktiProf. Dr. Artur Xhumari

E-mail: artur.xhumari@umed.edu.al

Nr. Tel: 0697678579

Përsa më lart, gjeni bashkëlidhur programin e aktivitetit: