Hapet thirrja për nominime: Programi IAP 2023 Young Physician Leaders (YPL)

IAP po kërkon kandidatë për Programin e 13-të të Udhëheqësve të Mjekëve të Rinj të IAP (YPL) që do të mbahet më 13-15 tetor 2023 në lidhje me Samitin Botëror të Shëndetit (WHS) në Berlin, Gjermani, 15-17 tetor. 2023. WHS ofron një forum brenda të cilit YPL do të ekspozohet ndaj një programi të jashtëzakonshëm shkencor dhe politikash të ndjekur nga një grup global profesionistësh mjekësorë dhe politikash.

Ky program vjetor i vitit 2023, i cili do të mbahet edhe një herë në Berlin, është i artikuluar në tre pjesë:

• Një program specifik i zhvillimit të lidershipit me fokus në analizimin e modeleve të lidershipit me qëllim të zhvillimit të një plani veprimi individual për rritjen e lidershipit personal.
  • Një vizitë e sponsorizuar nga Bayer Science and Education Foundation në laboratorët kërkimorë në zonën e Berlinit (tbc).
  • Pjesëmarrja e të shpërblyerve, duke përfshirë prezantimin e një sesioni, në Samitin Botëror të Shëndetësisë.

Ky program IAP do të ketë bashkëpunimin e një instituti trajnimi të nivelit të lartë (së fundmi kjo ka qenë Shkolla Evropiane e Menaxhimit dhe Teknologjisë, ESMT) dhe zbatohet me mbështetjen e Fondacionit Tides, Fondacionit World Health Summit dhe Bayer Science. & Fondacioni i Arsimit.

Afati i fundit për nominime është 30 qershor 2023. Për nominimet tuaja, përdorni formularin online të cilin e gjeni më poshtë: