NJOFTIM MBI KONFERENCËN SHKENCORE “HEALTH THROUGH NUTRITION: FACTORS OF NUTRITION AND THEIR IMPACT ON MORBIDITY”

Akademia e Shkencave e Shqipërisë në bashkëpunim me Universitetin e Mjekësisë, Tiranë, Ministrinë e Shëndetësisë, Institutin e Shëndetit Publik dhe Institutin e Sigurimeve të Kujdesit Shëndetësor do të organizojë konferencën shkencore “Health through Nutrition: Factors of nutrition and their impact on morbidity (Shëndeti përmes të ushqyerit: Faktorët e të ushqyerit dhe ndikimi i tyre në morbiditet)”. Konferenca do të organizohet më datë 21 Nëntor, 2015 në Sallën e Konferencave “Aleks Buda” të Akademisë së Shkencave të Shqipërisë.

Konferenca do të drejtohet në bazë të rekomandimeve të bëra nga dy konferencave të mëparshme: “Menaxhimi – sfida kryesore e sistemit të kujdesit shëndetësor” dhe “Parandalimin dhe diagnostikimi i hershëm i kancerit, sfidat dhe mundësitë për një ndikim pozitiv në Shqipëri”, të cilat konsiderohen si prioritetet më të rëndësishme në Programin e Qeverisë mbi Sistemin e Shëndetësisë në Shqipëri.

Për informacione të mëtejshme, mund të vizitoni faqen e internetit të Akademisë së Shkencave të Shqipërisë në likun e mëposhtëm:

Programi PDF-icon

Publikuar më 17.11.2015