PUBLIKIM I FORMULARIT TË VETËDEKLARIMIT

Në zbatim të Ligjit nr. 138/2015 “Për garantimin e integritetit të personave që zgjidhen, emërohen ose ushtrojnë funksione publike”, miratuar në datën 17.12.2015 nga Kuvendi i Republikës së Shqipërisë, botuar në Fletorën Zyrtare Nr. 220 më 22 dhjetor 2015 dhe të Vendimit Nr. 17/2016 “Për përcaktimin e rregullave të detajuara mbi zbatimin e ndalimeve të parashikuara në ligjin nr. 138/2015Për garantimin e integritetit të personave që zgjidhen, emërohen ose ushtrojnë funksione publike”, miratuar në datën 04.03.2016 nga Kuvendi i Republikës së ShqipërisëUniversiteti i Mjekësisë, Tiranë publikon Formularin e vetëdeklarimit që duhet të plotësohet nga punonjësit që kanë funksione drejtuese, si më poshtë: Rektor, Zëvendësrektor, Drejtor Drejtorie në Rektorat, Kancelar, Dekan, Zëvendësdekan, Përgjegjës Departamenti, Shef Shërbimi. Formulari i vetëdeklarimit duhet të dorëzohet brenda datës 05.05.2016 pranë zyrave të Departamentit të Administrates Publike (DAP)

Publikuar më 25.04.2016