PROCEDURAT E APLIKIMIT DHE TË REGJISTRIMIT NË PROGRAMET E CIKLIT TË DYTË TË STUDIMEVE, NË UNIVERSITETIN E MJEKËSISË, TIRANË, NË VITIN AKADEMIK 2016-2017

Untitled

Në bazë të Udhëzimit Nr. 24, datë 07.10.2016të Ministrisë së Arsimit dhe Sportit “Për disa shtesa dhe ndryshime në Udhëzimin Nr. 13, datë 22.07.2016 “Për procedurat e aplikimit dhe të regjistrimit në programet e ciklit të parë të studimeve, në programet e studimeve me karakter profesional, si dhe në programet e integruara të studimeve të ciklit të dytë, në Institucionet e Arsimit të Lartë, në vitin akademik 2016-2017”, të ndryshuarUniversiteti i Mjekësisë, Tiranë informon se procesi i aplikimeve në programet e studimit të ciklit të dytë me kohë të plotë, fillon nga data 07 Tetor 2016 dhe do të bëhet pranë sekretarive mësimore të njësive kryesore (fakulteteve) të Universitetit të Mjekësisë, Tiranë.

• Udhëzimi Nr. 24, datë 07.10.2016, i Ministrisë së Arsimit dhe Sportit “Për disa shtesa dhe ndryshime në Udhëzimin Nr. 13, datë 22.07.2016 “Për procedurat e aplikimit dhe të regjistrimit në programet e ciklit të parë të studimeve, në programet e studimeve me karakter profesional, si dhe në programet e integruara të studimeve të ciklit të dytë, në Institucionet e Arsimit të Lartë, në vitin akademik 2016-2017”, i ndryshuar
  • Formulari i Aplikimit

Për më tepër informacion, lutemi të interesoheni pranë sekretarive mësimore të njësive kryesore (fakulteteve) të Universitetit të Mjekësisë, Tiranë.

Publikuar më 07.10.2016