Thirrje për Abstrakte – Konkursi inovativ | iMed Conference, Lisbonë 2024

Konkursi Inovativ është një konkurs për studentët e bachelor dhe master në fushën e Shkencave të Jetës, të integruar në grupe kërkimore, të cilët sfidohen të paraqesin projektet e tyre aktual përpara një jurie prestigjioze. Projekti mund të jetë Kërkim Bazë ose Përkthimor.

Pjesëmarrësit mund të regjistrohen individualisht ose në çifte por vetëm një individ mund të prezantojë projektin.

Abstraktet e përzgjedhura nga juria do të prezantohen gjatë Konferencës iMed® 16.0, e cila do të zhvillohet në Lisbonë, Protugali më 4 tetor.

ÇMIMI: Projektet fituese brenda dy kategorive të konkursit – Kërkimet Bazë dhe Përkthimore – do të marrin një Grant Kërkimor (vlera e grantit ende nuk është bërë e ditur).

Përgjegjësi i laboratorit për projektin kërkimor duhet të mbështesë aplikimin e kandidatit përmes një letër Rekomandimi.

THIRRJE PËR ABSTRAKTE: 23 Shkurt deri më 26 Prill 2024

SI TË APLIKONI:

Dokumentet e listuara më poshtë duhet të dorëzohen në këtë link https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd0IAVVVTXD7P7FGed_elmFgD-X4WLem7mtwWwM1l-ap8Hb5Q/viewform, deri në datën 26 prill:

1. Abstrakt (bazuar në rezultatet e marra me projektin tuaj kërkimor dhe duke ndjekur modelin e Abstraktit të disponueshëm në Rregulloren e Procedurës së Konkursit);
  2. Dëshmia e regjistrimit në arsimin e lartë (viti shkollor 2023/2024);
  3. Anekset (Letra e Rekomandimit, Pëlqimi i Informuar, Kushtet e Përgjegjësisë, Deklarata e Konfliktit të Interesit);
  4. Kontakti personal i pjesëmarrësit (numri i telefonit).

Në linkun e mëposhtëm mund të gjeni rregulloren e procedurave të konkursit, një përmbledhje të karakteristikave të konkursit dhe modelet e të gjitha anekseve të nevojshme për dorëzimin e abstrakteve.

Për më shumë informacion, mund të vizitoni faqen e Instagram @imed_conference ose mund të kontaktoni në adresën e e-mailit:

innovate.competition@imedconference.org