PROCEDURA E APLIKIMIT DHE REGJISTRIMIT PËR KANDIDATËT NGA TROJET SHQIPTARE DHE KATEGORITË E VEÇANTA

Universiteti i Mjekësisë, Tiranë informon mbi Udhëzimin nr. 18, datë 11.08.2016 të Ministrisë së Arsimit dhe Sportit “Për procedurat e aplikimit dhe të regjistrimit të kandidatëve nga Republika e Kosovës, kandidatëve me origjinë shqiptare nga Maqedonia, Mali i Zi, Presheva, Medvegja dhe Bujanovci, si dhe kandidatëve me statusin e të verbrit, invalidit paraplegjik dhe tetraplegjik, të jetimit, si dhe romët dhe egjiptianët, në programet e ciklit të parë të studimeve, në programet e studimeve me karakter profesional, si dhe në programet e integruara të studimeve të ciklit të dytë, me kohë të plotë, në Institucionet e Arsimit të Lartë, për vitin akademik 2016 – 2017”

Për informacione të mëtejshme, mund të konsultoni Udhëzimin në linkun e mëposhtëm:

Publikuar më 12.08.2016